ПРО ІСТОРІЮ СТВОРЕННЯ MORGENTAL

Історія MORGENTAL має коріння ще з першої половини ХХст. З розповідей прабабусі, я знаю, що мій прадід Morgenthal Antal - за часів Австро-Угорщини був професійним кравцем і створював чоловічий верхній одяг. Прадід вже на ті часи входив до товариства виробників та мав свою "фірмову етикетку" або "лейбл" з написом MORGENTHAL, котрий пришивав на свої вироби.

 

MORGENTAL - наше прізвище, що в перекладі з німецької мови має дуже живописний переклад, а саме - "ранкова долина".

Пройшли роки, справа була забута, призупинена і навіть втрачена...Зараз мені хочеться її відродити вже у своїй творчості, з історією своєї сім"ї та традиціями і культурою землі, де я народилася.

Продовжити справу свого прадіда - справа честі, як для мене особисто так, як це продовження традицій мого роду.

Шануйте коріння, любіть своє рідне, розвивайте автентичне, бережіть сакральне, діліться історіями і створюйте власні! Лише так ми чогось варті і лише так ми залишимо слід по собі для нащадків...

Це мій творчий експеримент, життєва філософія та погляд на утилітарні речі, які мають оточувати нас в повсякденному житті. 
Це - гармонія фактур та пропорцій, співвідношення лаконічних форм в просторі, простота поєднання природних текстур та легкість візуального сприйняття, відкидання всього зайвого заради чистоти всередині і зовні. 
Це гармонія людини і простору.
Місце і спосіб самовираження.
Це філософія думки та стилю.

Предмети, які несуть в собі історії.
Це наші головні принципи роботи над тим, що було і що ще буде створено командою бренду MORGENTAL для вас.

ПРО МОЮ ДИТЯЧУ МРІЮ

Я от з самого дитинства мріяла і переконливо знала, що буду дизайнером. Лише от ще тоді, майже 30 років тому, маленька Катруся мріяла створювати одяг, як прадід або ж навіть взуття, як  дід. З інтер"єрними речами доля мене звела трішки пізніше. Я навіть добре пам"ятаю той альбом, в якому я малювала ескізи одягу та взуття, а дідусь під тими малюнками ставив свої професійні підписи-затвердження моїх наївних дитячих розробок...і я ощасливлена бігала по хаті і всім розповідала, що мої дизайни запустять у масове виробництво. Це було найбільше щастя для всієї сім"ї, дитя раділо і дідусь був невимовно щасливий, що справа матиме продовження. Я пам"ятаю, що він навіть декілька разів провів мене на виробництво взуттєвої фабрики, де працював. Тоді, для мене це було найбільшою подією в житті, яка тільки могла статися і я великими, здивованими, витріщеними від захвату очима спостерігала за тим, як створюється взуття на фабриці, його було так багато, що навіть важко було порахувати...Звісно, пройшли роки, дівчинка виросла, але мріяти не переставала. Я всім-всім про це розказувала, про те, що буду дизайнером! І всі навколо переконливо вірили, ні на мить не сумніваючись в моїй дитячій правді. 

Відучилася 5 років в художній школі, потім 4 роки навчання в художньому Коледжі Мистецтв ім.А.Ерделі на кафедрі "Живопису", потім ще 4 роки в ЗХІ (тепер вже Закарпатська Академія Мистецтв ) на кафедрі "Дизайну Інтер"єру" і лише після того вирішила продовжити сімейну традицію.

Дизайнером одягу чи взуття я так і не стала, проте дуже сильно захопилася предметним дизайном і та моя особлива любов до тканин і до моди трансформувалася в дизайн текстур для тканин. Тому це одна з тих особливих ознак наших колекцій, бо всі тканини я розробляю особисто, відмальовую ідеї вручну, потім редагую в програмах, а далі вже друкуємо все на тканині і відшиваємо готові вироби. Хто-зна, можливо і до одягу колись доберусь...?

Робота з інтер"єрним текстилем стала такою ніби ідеальною серединою між фешн-дизайном та дизайном інтер"єру, своєрідним "золотим січенням" моїх дитячих мрій і того, що я створюю на сьогодні. 

ПРО ЖИТТЄВУ ФІЛОСОФІЮ

"Я з тих людей, що завжди масштабно і багато мріють...мріють часом по-дитячому наївно і часто мріють дуже глобально, про щось дуууже важливе, про велике, про складне ! Щиро вірю в те, що кожен, долаючи свої персональні бар"єри, дійшовши до своєї мрії, замикає дуже важливий пазл, без якого аж ніяк не буде гармонії в світі. Персональна місія кожного - це бути гармонійними в собі, в своїх потребах, своїй роботі... і робити таким все навколо себе...

Мрію про те, що світ стане кращим...про те, що люди будуть трішки добрішими, частіше посміхатимуться, казатимуть правду в вічі і будуть чесними в першу чергу з самими собою...мрію про те, що мрії та дитячі бажання кожного збуватимуться - бо це ті якорі, котрі нас повертають в часи без рамок та насаджених страхів, світ чистих думок і мрій, що мають неодмінно втілюватися в життя! 

В очах і словах дітей завжди більше істини і правди, ніж будь-де інде, важливо не розгубити її. Тому ми створюємо і декор для діток, бо самим весело втілювати чиїсь дитячі мрії, а часто і свої власні.

Любіть і слухайте свого внутрішнього малюка, плекайте любов до своєї справи, продовжуйте традиції своєї сім"ї та будьте просто хорошими людьми рідної землі." 

ПРО DDW18, ART та виставки

Великим кроком для мене особисто і для команди тих найрідніших людей, що допомагають мені з реалізацією всіх моїх амбітних і творчих задумів є саме участь в Тижні Голландського Дизайну ( DUTCH DESIGN WEEK ) у 2018, адже ми вийшли на міжнародний рівень. Про це я давно мріяла, це дуже значима сходинка в моїй особистій професійній діяльності, як дизайнера і особливо, як засновника бренду.

Далі -  тільки вперед! Наступного року - нова столиця Дизайну! 

ПРО КОЛЕКЦІЇ MORGENTAL

Кожна колекція MORGENTAL була створена мною особисто. Обожнюю ті такі кригкі моменти народження ідеї, безсонні ночі пошуків, перші прототипи, їх фотографування, тестування якості...Щоб запустити предмет або серію в життя, проходить чимало часу, але це надзвичайний і дуже цінний період для мене. Я часто живу з цими предметами вдома, вони мене оточують в побуті повсякденно. І, тестуючи кожен предмет персонально, вдосконалюю все при потребі, потім по-новому колу і лише потім все запускається більш масово. Саме тому, кожна серія, кожен предмет, пройшовши всі ті сакральні моменти творення і трансформації, холоднокровні етапи відсікання всього зайвого і довгих пошуків найвдалішого виконання, що часто тривають по декілька років, але це все задля досягнення бажаного результату. А буває, щось таке нове створюється абсолютно спонтанно і за лічені години... У кожного предмету з колекції є своя особиста і унікальна історія...тому я їх всі поступово ще розкажу. Щоб дізнатися про кожну натискай на слайд.

ПРО MORGENTAL KIDS

Спочатку була мрія...потім з"явилася невелика крамничка у старому центрі міста Ужгород...і було в тій крамниці багато-багато всілякого добра. Називалася вона саме BE CREATIVE, а все добро, що в собі оберігала - BeCreativeDecor. З кожним роком з"являлося все більше нових жителів на поличках малееенької крамниці і в один чудовий момент та маленька справа стала великою, а відтепер ще й окремою лінійкою MORGENTAL KIDS! 

Колекція інтер"єрного декору для всієї сім"ї, для маленьких діток і для тих, хто в душі завжди юний. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ БІЛЬШЕ В МАГАЗИНІ  

З найкращими побажаннями, КАТЕРИНА МОРГЕНТАЛ

  • Сайт
  • Магазин